Grisar jobbar extra på slakterier... eller?
Attans!!! Visste inte att grisar kunde såga! Ännu mindre att de skulle kunna såga sina egna revben! 
/Désirée
Ja. Grisar verkar kunna mer än man tror. 
De där mini-grisarna (som kan bli mycket större än "mini") ska visst funka litegrann som hundar. Jag tror att man till och med kan dressera dem, litegrann.
Jovisst kan man det! Min Dobermann och jag blev kompis med en stor minigris i mitten av 1980-talet och den var mycket trevlig! 
/Désirée
Har haft 2 grisar i olika omgångar. Bägge jobbade som utmärkta vakthundar haha då dom sprang fria på gården med hundarna så lärde kultingarna sig hundarnas beteene och ställde sig med ragg "skällande" grymtningar och hota den som kom. Urroligt! Grisarna var dock fega så dom gick aldrig till attack men roligt att dom varnade!
haha, jag skulle vilja se vaktgrisar!
//Ida
Sajtvärd för Kost , Hypermobilitet Och Synskadade
#5 Tydligen en naturlig instinkt dom har, att vakta, men just deras "skällande" och hur dom ställde sig var härmat efter hundarna ^^