Matlust iFokus

Matlust

Chieko

Chieko

Hej!

Karin heter jag, är 28 år och bor i en tvåa i Mölndal tillsammans med min fästman Daniel och två katter. Letar hus och drömmer om att bo och leva mer naturligt.

Djur jag haft tidigare:

Kaniner:
Minihopp. Fick jag när jag var 6 år. Han var min älskling, gick ofta lös i trädgården och kom när jag visslade! Avlivad pga ålder.

Lilleskutt. Omplacering som sällskap till Minihopp. De två bråkade aldrig trots att ingen var kastrerad! Avlivad pga ålder.

Nougat. Välrdens mysigaste kanin! Skulle bara passa en natt mellan omplaceringar men då födde hon ungar och jag hann förälska mig. Avlivad pga invärtes blödning vid 2 års ålder.

Trollet. Rexkanin som bodde med oss i lägenheten. Hade köket som sitt rike men var i resten av lägenheten när vi var hemma. Störtcool, brydde sig inte när svärmors hundar ville leka. Bodde på slutet på en 4H-gård tillsammans med andra kaniner och njöt till fullo. Fick någon sjukdom och gick bort över en natt. 

Marsvin
Bonnie - marsvin. Min kompis flicka som hon inte kunde ta med när hon flyttade. 
Tindra - marsvin. Omplacering från Eragons som sällskap till Bonnie.
Mysan - marsvin. Omplcering som sällskap till Tindra när Bonnie dog. När jag flyttade till lägenhet kunde jag inte ta med marsvinen så de bor nu hos en familj och två andra marsvinsflickor.

Medlem sedan:
2009-12-14
Antal inloggningar
1586
Född
1989
Kön
Kvinna
Skrivna inlägg
234
Skrivna kommentarer
3369
Fådda gillningar
753
Senast aktiv:
2020-09-05 03:09

Medlem i 13 sajter

Medaljer